historie webu

Díky, že jste zavítali na internetové stránky blatensko.com.

Tyto stránky vznikly v roce 2007, kdy jsem si řekla, že by nebylo od věci založit web o Blatné a okolí, na kterém by se jeho návštěvníci dozvěděli něco navíc. Oficiální stránky Blatné v té době totiž nenabízely mnoho zajímavostí ani fotografií.

Ve dvou se to lépe táhne, a tak jsme se pustily do práce. Kamarádka Tereza Haplová vytvořila celý web a postupně mi do něj nahrávala veškeré informace a fotografie. Zpětně jí za všechno ještě jednou moc děkuju, protože sama bych to nikdy nezvládla. S různými povinnostmi, které na nás obě čekaly, začalo být stále obtížnější udržovat web aktuální, a tak se smazala např. rubrika s programem kina. Stránky blatensko.com zůstaly spíše neměnné a sloužily k získání základního přehledu o městě a okolí. Takto vypadala poslední verze před modernizací: verze blatensko.com

V roce 2012 mi toto přestalo vyhovovat, a protože jsem měla nastřádáno spoustu materiálu, ať už v podobě psaného textu nebo fotografií, chtěla jsem, abych všechno mohla zveřejnit. Na serveru pikr.cz jsem tedy zadala poptávku na vytvoření neoficiálních webových stránek pro naše město a zanedlouho byly práce v plném proudu. Protože je web tvořen systémem, se kterým se postupně sama učím, můžu si ho už obstarávat sama bez toho, aniž bych byla závislá na někom dalším. To znamená, že jakmile získám další fotografie nebo jiné zajímavosti, ihned je můžu zveřejnit a budou každému k užitku.

Tento web vytvořila skupina vývojářů xdiv.cz, kterým také děkuji za odvedenou práci, ochotu a trpělivost.

Zmodernizovaná verze webu blatensko.com byla spuštěna 24. září 2013 a s ní přišla i nová etapa, kdy stránky zůstávají dlouhodobě aktuální a uživatelsky příjemné. Za necelých šest let navštívilo web blatensko.com celkem 7611 lidí.

blatensko.com návštěvnost do 24.9.2013

Nyní, s novou grafikou, začínáme počítat znovu. Za první týden už zde bylo 100 návštěvníků. Za necelé dva měsíce provozu se zde vystřídalo přes 1000 lidí! Tento počet přístupů byl dosažen 18. 11. 2013.

Počítadlo návštěv najdete na úvodní stránce vpravo dole.

Blatensko.com najdete i na Facebooku: FB stránka

Lucie Braunová